Wywiad z trenerem

• autor: losiu09, 2015-08-13 22:27

Przed zbliżającą się wielkimi krokami inauguracją sezonu 2015/16 przeprowadziliśmy krótki wywiad z trenerem Granitu Roztoka Kamilem Orda. Więcej w rozwinięciu.

A - Administrator strony LKS Granit Roztoka
T - Trener Kamil Orda

A - Jak ocenia Pan okres przygotowawczy i mecze sparingowe?

T - Uważam, że solidnie przepracowaliśmy ostatni miesiąc, frekwencja była zadowalająca, ale zawsze mogłoby być lepiej. Niektórzy z moich zawodników mają tylko zaliczone po dwie jednostki treningowe co było spowodowane obowiązkami zawodowymi czy rodzinnymi. Braki te starali się wyrównywać obecnością na meczach sparingowych. Uważam, że im się to udało, ponieważ nie odstają od reszty motorycznie i piłkarsko. W pierwszych meczach sparingowych ważne było aby każdy dostał wystarczającą ilość minut do wybiegania, straciliśmy w nich sporo bramek. W drugiej części okresu przygotowawczego pracowaliśmy dużo nad grą obronną co przyniosło efekt w dwóch ostatnich meczach kontrolnych, w których straciliśmy tylko jedną bramkę. Ogólnie mecze sparingowe oceniam na plus, mogliśmy się zmierzyć z wymagającymi rywalami, uważam, że w tych meczach zostawiliśmy po sobie pozytywne wrażenia.

A - Jaki będzie cel Granitu na sezon 2015/16?

T - Chciałbym zrealizować cel jaki postawiłem przed zespołem w poprzedniej rundzie czyli zajęcie miejsca w pierwszej trójce. Ponadto naszym celem jest zwycięstwo w każdym kolejnym meczu a jaki to przyniesie efekt zobaczymy w czerwcu.

A - Kto według Pana zagra o awans, a kto będzie bronił się przed spadkiem?

T - Myślę, że w grze o awans będą się liczyły drużyny Białego Orła Mieroszów i MKS Szawno-Zdrój. Mieroszów to bardzo solidna drużyna czego przykład mieliśmy w ubiegłym sezonie w Roztoce gdzie przegraliśmy z nimi 0:6. Z kolei drużyna ze Szczawna strzeliła bodajże najwięcej bramek w ubiegłym sezonie i na pewno będą chcieli udowodnić że po wycofaniu z IV ligi zasługują na grę co najmniej w okręgówce. Wysoko w tabeli powinny być drużyny Włókniarza Głuszyca i Czarnych Wałbrzych. Z tego co wiem to drużyny te zrobiły kilka ciekawych transferów i może z tego być coś ciekawego. Liczę że moja drużyna będzie w czołówce. Uważam, że przez ostatnie pół roku zrobiliśmy postęp ale musimy jeszcze dużo pracować aby unikać głupich błędów w obronie, a co za tym idzie głupiego oddawania punktów. Ciężki los czeka beniaminków a jest ich aż czterech. Myślę, że spadnie któryś z nich. Kto dokładnie okaże się w czerwcu.

A - Jak ocenia Pan transfery do i z klubu?

T - Na razie udało nam się przeprowadzić jeden transfer do klubu. Jest to transfer Mateusza Pluty. Uważam że wzmocni on rywalizację w naszej drużynie. Do tego po przerwie wraca do nas Damian Królewicz, który również da nam odpowiednią jakość piłkarską. Cały czas rozglądamy się za zawodnikami którzy mogliby nas wzmocnić. Prowadzimy rozmowy z trzema zawodnikami, ale dopóki nic nie będzie załatwione nie mogę zdradzić ich nazwisk. Myślę że do końca sierpnia dopniemy formalności i staną się oni naszymi zawodnikami. Duży ruch panuje w drugim kierunku, czyli z klubu. Część starszych zawodników nie podjęła rywalizacji i wybrała grę w drużynach B klasowych bądź zaprzestała gry czym jestem zawiedziony. Jednego z naszych zawodników wypożyczyliśmy do drużyny legnickiej klasy okręgowej. Życzę mu powodzenia i wierzę, że jeżeli będą go omijały kontuzje stać go na to żeby tam sobie poradził. Być może wypożyczymy jeszcze jednego z młodzieżowców do jednej z sąsiednich drużyn B klasowych, gdzie będzie miał szansę na regularną grę.

A - Jak typuje Pan pierwszą kolejkę A - klasy?

T - Pierwsza kolejka zawsze jest wielką niewiadomą. Trwa okres wakacyjny i nie wiadomo w jakich składach zespoły przystąpią do rywalizacji. Nie chciałbym typować wyników innych meczów. Życzyłbym sobie tylko aby moja drużyna sięgnęła w sobotę po 3 punkty.

A - Dziękuję za wywiad

T - Dziękuję i zapraszam wszystkich kibiców w sobotę o godz.11:00 na Stadion przy ul. Sportowej 2 w Roztoce na mecz Granit Roztoka - Unia Jaroszów!