Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Czarni pokonani!

• autor: Kamol_87, 2016-05-01 21:40

W rozegranym wczoraj meczu 22. kolejki wałbrzyskiej A klasy Granit Roztoka pokonał w Wałrzychu Czarnych 3:0 (1:0). Więcej o meczu w rozwinięciu.

Mecz mógł się znakomicie ułożyć dla gości. Rzut rożny wywalczył Jędryka,a po dośrodkowaniu Ulanickiego na bramkę Czarnych uderzał Orda ale jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. W odpowiedzi dobrą okazję mieli Czarni. Konsewicz ograł przy linii końcowej A. Pydę i wstrzelił piłkę w pole karne gości lecz ta  odskoczyła jego partnerowi z drużyny i Józefek do spółki ze Szpilewskim zażegnali niebezpieczeństwo. w 23. minucie goście wyszli na prowadzenie. Danaj otrzymał świetne podanie od Bodia, po którym znalazł się w sytuacji sam na sam z Jesionowskim i pewnym uderzeniem w długi róg bramki zdobył gola. Niedługo po tej sytuacji gospodarze mogli wyrównać ale napastnik Czarnych w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Następnie po rzucie rożnym dla Czarnych Nowicki uderzył minimalnie obok słupka.  Kolejne minuty to trzy dobre okazje dla Granitu. Najpierw Jędryka zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. Następnie Ulanicki uderzył w słupek ale po tej akcji asystent sędziego głównego podniósł  chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną naszego zawodnika. Po chwili ten sam zawodnik po podaniu Danaja trafił w poprzeczkę. Końcówka pierwszej połowy to kilka rzutów rożnych dla Czarnych, z których niewiele wynikało. W końcówce gospodarze mogli wyrównać ale piłkę zmierzającą do bramki zdołał wybić Szpilewski.

Po przerwie niewiele się działo na boisku aż do 53. minuty. Wtedy Diduszko dostrzegł niepilnowanego Danaja, a ten po minięciu obrońcy ładnym uderzeniem w długi róg umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach niewiele się działo na boisku, które nie ułatwiało w tym meczu gry obu zespołom, ponieważ było bardzo nierówne. W 60 minucie Czarni mogli zdobyć bramkę kontaktową. Dokładnie mógł to zrobić zawodnik Granitu, który tak przeciął podanie w pole karne że mało co nie zaskoczył Dudy. W 72. minucie świetną okazję miał Jędryka, który stanął oko w oko z bramkarzem Czarnych ale jego strzał odbił się od słupka. w 81. minucie po dośrodkowaniu Pluty z rzutu rożnego bramkę ładnym uderzeniem głową zdobył Wojdyła. Pięć minut później ten sam zawodnik mógł zdobyć kolejną bramkę po podaniu Jaszowskiego, ale obrońca gospodarzy zdołał go uprzedzić i wybić piłkę. W 89. minucie gospodarze mogli zdobyć bramkę honorową, ale strzał napastnika Czarnych na raty obronił Duda.

30 kwietnia 2016r. godz. 17:00 - Wałbrzych
Czarni Wałbrzych - Granit Roztoka 0:3 (0:1)

Bramki: Damian Danaj 23', 53', Paweł Wojdyła 81'
Czarni: 1. Daniel Jesionowski, 23.Szymon Beszterecha, 9. Dawid Darmochwał, 19.  Dawid Gołek, 14. Krzysztof Janiak, 10. Patryk Konsewicz (20. Paweł Wroczyński 46'), 22. Adrian Maliszewski, 4. Jakub Nowicki, 16. Przemysław Rudnicki, 2. Damian Sęk, 7. Grzegorz Wroczyński
Granit: 1. Piotr Duda, 21. Marcin Szpilewski, 13. Arkadiusz Pyda, 5. Karol Józefek (15. Karol Lenio 54'), 16. Mateusz Pluta, 23. Tomasz Jędryka (20. Krystian Jaszowski 73'), 29. Robert Bodio, 18. Kamil Orda (28. Tomasz Kołodyński 76'), 24.  Daniel Ulanicki (2. Paweł Wojdyła 63'), 7. Tomasz Diduszko (8. Bogdan Pyda 68'), 19. Damian Danaj (14. Wojciech Grzęda 82')
Sędziował: Tomasz Biel oraz Marek Pankowski, Rafał Gertz  (KS Wałbrzych)