Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Górnik wygrywa w Roztoce!

• autor: Kamol_87, 2016-05-06 10:48

W rozegranym we wtorek meczu Granit Roztoka przegrał z Górnikiem Boguszów Gorce 2:3 (1:2). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Tomasz Jędryka i Arkadiusz Pyda. Więcej o meczu w rozwinięciu.

Od początku meczu częściej przy piłce przebywali gracze Górnika, którzy pierwszą dobrą okazję zamienili na bramkę. W 8 minucie spotkania walkę o górną piłkę przegrał jeden z naszych obrońców i oko w oko z Dudą stanął Duś. Napastnik Górnika nie zmarnował tej sytuacji i umieścił piłkę w siatce. Następne minuty to kilka stałych fragmentów gry w wykonaniu Granitu, które nie przyniosły większego zagrożenia bramki Górnika. W 15 minucie doszło do małej kontrowersji. Ulanicki wykonywał rzut wolny z prawej strony boiska, wrzucił piłkę w pole karne, tam do piłki wyskoczył Orda, ale został powalony przez bramkarza Górnika, który minął się z piłką. Niestety sędzia nie odważył się podyktować jedenastki. W kolejnych minutach znów groźniej zaatakował Górnik, ale próby graczy z Gorc były zbyt lekkie i lądowały w rękach Dudy. W 30 minucie goście podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola przy bardzo biernej postawie naszego bramkarza i obrońców zdobył Bejnarowicz. Sześć minut później było już tylko 2:1. Najpierw po indywidualnej akcji Pluty główkował Orda, ale kapitalną paradą popisał się bramkarz Górnika, wybijając piłkę na rzut rożny. Po tym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Diduszki Jędryka uderzeniem głową pokonał Garwola.

Druga połowa mogła się rozpocząć idealnie dla gospodarzy, lecz strzał Bodia z 20 metrów był niecelny. Dwie minuty później Górnik ponownie miał dwie bramki przewagi. Kolejny błąd Dudy wykorzystał Duś. Następne minuty to dużo walki na boisku, która nie przekładała się na sytuacje dla którejś z drużyn. Jedyną wartą odnotowania sytuację miał Ulanicki ale jego uderzenie z rzutu wolnego poszybowało wysoko ponad bramką. Następnie swoich sił próbował Jaszowski ale jego uderzenie z bliska obronił Garwol. Chwilę później Górnik mógł zdobyć czwartego gola. Po świetnie wyprowadzonej kontrze Duś miał przed sobą tylko Grzędę, który zmienił Dudę, ale zdecydował się lobować naszego bramkarza a ten ze stoickim spokojem złapał piłkę.  W 75 minucie doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia w polu karnym Górnika. Danaj zderzył się głowami z Podgórskim i obaj długo nie podnosili się z murawy, po czym obrońca gości opuścił boisko z rozciętą głową. Następne minuty to bicie głową w mur Granitu i mądra obrona i kontry Górnika po których mogli zdobyć kolejne bramki. W 83 minucie Diduszko dośrodkowywał z rzutu rożnego, piłkę przedłużył Orda, a Arkadiusz Pyda umieścił ją w bramce Górnika. To było wszystko na co było tego dnia stać naszych zawodników. Szkoda straconych punktów, brak koncentracji od początku meczu zdecydował o tym że od początku meczu musieliśmy gonić wynik. Fatalna seria w meczach u siebie trwa, gdzie zdobyliśmy tylko 15 z 40 punktów. Kolejny mecz rozegramy w niedzielę w Mrowinach z Zielonymi.

3 maja 2016r. godz. 17:00 - Roztoka
Granit Roztoka - Górnik Boguszów Gorce 2:3 (1:2)
Bramki: Tomasz Jędryka 36', Arkadiusz Pyda 83' oraz Kornel Duś 8', 47', Zygmunt Bejnarowicz 30'
Granit: 1. Piotr Duda (14. Wojciech Grzęda 53'), 21. Marcin Szpilewski (15. Karol Lenio 30'), 5. Karol Józefek (2. Paweł Wojdyła 75'), 13. Arkadiusz Pyda, 16. Mateusz Pluta, 23. Tomasz Jędryka (20.Krystian Jaszowski 46'), 18. Kamil Orda, 7. Tomasz Diduszko, 29. Robert Bodio, 24. Daniel Ulanicki (27. Aleksander Dziopak 78'), 19. Damian Danaj
Górnik: 1. Daniel Garwol, 19. Ryszard Bejnarowicz, 13. Zygmunt Bejnarowicz, 10. Kornel Duś, 3. Mateusz Klimek, 22. Wojciech Kois (6. Przemysław Klimek 60'), 9. Jarosław Maliszewski (17. Wojciech Klimek 80'), 16. Łukasz Podgórski (5. Patryk Ostrowski 75'), 4. Jarosław Pryk, 7. Rafał Siczek, 11. Konrad Zwolenik
Żółte kartki: Diduszko, Orda oraz Siczek, Kois
Sędziował: Witold Kowalski jako główny oraz Radosław Nawrot i Klemens Gołuch (KS Świdnica)