Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Zieloni pokonani!

• autor: Kamol_87, 2016-05-09 19:51

W rozegranym wczoraj w Mrowinach meczu 24. kolejski wałbrzyskiej A klasy Granit Roztoka pokonał miejscowych Zielonych 6:2. Więcej o meczu w rozwinięciu.

W meczu tym z różnych względów zabrakło kilku podstawowych zawodników i swoją szansę wykorzystali bardzo dobrze. Wczoraj w kadrze meczowej zabrakło Ordy (pauza za 8 żółtych kartek), Danaja (obowiązki zawodowe), Bodia oraz Jędryki. W porównaniu z meczem z Górnikiem na murawie od początku pojawiło się aż 6 nowych zawodników. Wracając do meczu, to ten ułożył się znakomicie dla Granitu, bo już pierwsza akcja przyniosła gola dla gości. Całą akcję zaczął Mateusz Pluta, który podał do Ulanickiego, ten wypatrzył na linii pola karnego dobrze ustawionego Jaszowskiego, który strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce Zielonych. Dwie minuty później ten sam zawodnik mógł zdobyć drugą bramkę, ale jego uderzenie poszybowało wysoko ponad bramką. W 5 minucie goście prowadzili już 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Wojdyła. W 8 minucie po nieporozumieniu naszych obrońców gola dla Zielonych zdobył Jagła. W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała, choć częściej przy piłce przebywali gracze gości ale  nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. W 15 minucie po podaniu A. Pydy bramkę sprytnym uderzeniem zdobył kapitan Granitu B. Pyda. 3 minuty później kolejną bramkę uderzeniem z rzutu wolnego dołożył Diduszko. Następnie gra się wyrównała i tempo meczu spadło. Granit zadowolony z prowadzenia nie forsował tempa i starał się dłużej utrzymać przy piłce. W końcówce pierwszej połowy dwie dobre okazje stworzyli gospodarze. Najpierw uderzenie zawodnika Zielonych obronił Grzęda, a w drugiej sytuacji gracz Zielonych minął Grzędę, ale piłkę spod jego  nóg wybił A. Pyda.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od bramki Jaszowskiego, który uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza Zielonych. Następnie dobrych okazji nie wykorzystali Dziopak, Ulanicki i A. Pyda. Pierwszy z nich minął dwóch obrońców, ale jego strzał obronił bramkarz. Drugi uderzył minimalnie obok słupka, a trzeci zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy Zielonych. W 78 minucie w polu karnym faulowany był B. Pyda, a rzut karny na gola zamienił Grzęda. W 85 minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej dwóch graczy gospodarzy znalazło się oko w oko z Grzędą. Klimala wyłożył piłkę Krzysztofowi Wielgowi, a ten strzelił do pustej bramki. W 90 minucie siódmą bramkę dla Granitu mógł zdobyć Wojdyła, ale jego uderzenie z rzutu wolnego Woźny odbił na poprzeczkę.

Pomimo tak wysokiego wyniku drużynie z Mrowin należą się brawa. W ich szeregach wystąpiło wczoraj w wyjściowej jedenastce aż 7 młodzieżowców czyli zawodników urodzonych przed 1995 rokiem.

8 maja 2016r. godz. 17:00 - Mrowiny
Zieloni Mrowiny - Granit Roztoka 2:6 (1:4)

Bramki: Jagła 8', K.Wielg 85' oraz Jaszowski 1',47', Wojdyła 5', B. Pyda 15', Diduszko 17', Grzęda 78'-k
Zieloni: 1.Grzegorz Wielg (12. Mateusz Woźny 76'), 20. Kamil Czuba (13. Krzysztof Klimala 46'), 3. Adrian Durma (9. Jarosław Momot 76'), 10. Jarosław Jagła, 8. Jakub Kaczorowski, 16. Adrian Kopacz, 4. Piotr Kozibroda, 7. Mateusz Momot, 11.Piotr Pilski, 19. Mateusz Sołek (5. Damian Kozieł 76'), 14. Krzysztof Wielg
Granit: 1.Wijciech Grzęda, 5. Karol Józefek (27. Aleksander Dziopak 55'), 13. Arkadiusz Pyda, 15. Karol Lenio, 16. Mateusz Pluta, 2.Paweł Wojdyła, 8. Bogdan Pyda (12. Piotr Duda), 7. Tomasz Diduszko (22. Hubert Kołosowski 65'), 28. Tomasz Kołodyński (26. Mariusz Kucharek 55'), 24. Daniel Ulanicki (21. Marcin Szpilewski 70'), 20. Krystian Jaszowski
Żółte kartki: Kopacz, Kaczorowski
Sędziował: Norbert Brzoski oraz Kacper Gawlak, Piotr Koziejski (KS Świdnica)