Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Herbapol pokonany!

• autor: Kamol_87, 2016-08-14 19:16

W rozegranym dzisiaj meczu 1. kolejki o mistrzostwo wałbrzyskiej A klasy Granit Roztoka pokonał W Stanowicach miejscowy Herbapol 8:0 (4:0). cztery bramki w tym spotkaniu zdobył Damian Danaj. Po jednym trafieniu dołożyli Bogdan Pyda, Rafał Majewski, Arkadiusz Szutenbach i Robert Bodio. Relacja w rozwinięciu.

W dzisiejszym meczu nasza drużyna musiała sobie radzić bez Mateusza Pluty, Tomasza Diduszki i Wojciecha Kozioła przez co siła ofensywna była dużo mniejsza. Mecz rozpoczął się od trzech bramek Damiana Danaja przez co już w 17 minucie praktycznie było po emocjach. Pierwsza akcja gości przyniosła im gola. B. Pyda posłał prostopadła piłkę do Danaja a ten został powalony przez wychodzącego z bramki Korzeniowskiego i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na gola zamienił sam poszkodowany. W 14 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Dziopaka piłkę głową zgrał Orda a niepilnowany Danaj zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W 17 minucie popularny Kaka mógł świętować zdobycie klasycznego hattricka zamieniając na gola świetne podanie Szutenbacha. około 20 minuty przebudzili się miejscowi i dwukrotnie po rzutach rożnych zakotłowało się pod bramką Grzędy, ale w pierwszej sytuacji niebezpieczeństwo zostało zażegnane przez obrońców, a w drugiej nasz bramkarz zdołał zatrzymać piłkę na linii bramkowej. Kilka chwil później dobre sytuacje do zdobycia bramki zmarnowali Wojdyła i Majewski. W 45 minucie na 4:0 podwyższył Bogdan Pyda pewnie egzekwując rzut karny za faul na Danaju.

Druga połowa mogła się fantastycznie ułożyć dla przyjezdnych ale Majewski w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Ale jak mówi powiedzenie "co się odwlecze to nie uciecze" w 50 minucie Majewski w kolejnej sytuacji sam na sam nie dał szans Korzeniowskiemu. Dziesięć minut później gola dla Granitu strzelił Szutenbach finalizując akcję Danaja. W kolejnych fragmentach meczu z boiska wiało nudą. W 74 minucie bramkę ładnym technicznym uderzeniem strzelił Bodio. Wynik ustalił Danaj w 78 minucie spotkania po podaniu Bodia. Gospodarzy w drugiej połowie było stać jedynie na kilka niegroźnych strzałów z dystansu. Najlepszą okazję do zdobycia bramki dla gospodarzy miał..... Jędryka, który tak niefortunnie wybijał futbolówkęże ta o centymetry minęła bramkę Grzędy.

W kolejnym meczu ligowym zagramy w niedzielę 21 sierpnia o 11 w Słotwinie. A już w środę rozegramy mecz rundy wstępnej Pucharu Polski z juniorami Polonii Stali Świdnica.

14 sierpnia 2016r. godz. 12:00 - Stanowice
Herbapol Stanowice – Granit Roztoka 0:8(0:4)
Bramki: Danaj 2'-k., 14',17', 78', B. Pyda 45'-k., Majewski 50', Szutenbach 61', Bodio 74'

Herbapol: 1. Dawid Korzeniowski, 19. Łukasz Baka, 17. Dawid Białecki (6. Piotr Kruk 61'), 20. Paweł Leśnicki (7. Stanisław Pitwor 46'), 9. Jarosław Maziarz (11. Dawid Zerka 85'), 5. Jakub Pospiszyl, 8. Michał Pospiszyl, 3. Dawid Radom, (2. Rafał Gacek 58') 4. Damian Rogaczewski (14. Mateusz Pospiszyl 77'), 15. Krystian Więcław, 10. Jakub Wiśniowski (21. Tomasz Majewski 61')

Granit: 1. Wojciech Grzęda, 23. Tomasz Jędryka (4. Karol Józefek 80'), 13. Arkadiusz Pyda, 18. Kamil Orda, 27. Aleksander Dziopak, 8. Bogdan Pyda (25. Artur Sukiennik 61'), 29. Robert Bodio, 14. Paweł Wojdyła, 7. Arkadiusz Szutenbach (5. Grzegorz Myślicki 75'), 10. Damian Danaj, 6. Rafał Majewski (21. Marcin Szpilewski 65')

Żółte kartki: J. Pospiszyl, Więcław, Kruk oraz Orda