Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Pewna wygrana w Słotwinie!

• autor: Kamol_87, 2016-08-22 20:53

W rozegranym wczoraj meczu 2. kolejki nasza drużyna pokonała na wyjeździe Błękitnych Słotwina 3:1 (2:0). Bramki w tym spotkaniu strzelali Damian Danaj, Bogdan Pyda i Robert Bodio. Więcej o meczu w rozwinięciu.

Wczorajsze spotkanie odbywało się w trudnych warunkach. Od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego z nieba lały się strugi deszczu. Przed meczem gospodarzom został wręczony puchar za awans do A klasy. W pierwszych fragmentach meczu działo się niewiele. Obie drużyny badały się wzajemnie i grały bardzo niedokładnie. Goście próbowali kilku uderzeń z dystansu lecz ich próby były niecelne. W 20 minucie głową groźnie uderzał Wojdyła ale i jego strzał skończył w rękach bramkarza Błękitnych. W 25 minucie Danaj znalazł się w sytuacji sam na sam z Patykiem i piłka po jego strzale zatrzepotała w siatce pomimo rozpaczliwej interwencji obrońcy. W kolejnych minutach panowało dużo chaosu na boisku. Goście próbowali kontrolować mecz a gospodarze próbowali stworzyć sobie sytuację do zdobycia bramki, lecz i jednym i drugim niezbyt dobrze to wychodziło. W ostatnim kwadransie przyjezdni mieli kilka rzutów rożnych. Jeden z nich na bramkę zamienił Bogdan Pyda który świetnie złożył się do strzału głową po dośrodkowaniu Pluty.

W drugiej połowie gospodarze zaatakowali większą ilością graczy ale czynili to nieporadnie. W 65. minucie goście strzelili trzecią bramkę. Błąd w ustawieniu rywali wykorzystał Bodio i po podaniu Pluty nie dał szans Patykowi. Po trzeciej bramce dla Granitu coraz śmielej zaczęli poczynać sobie gospodarze ale ich próby były niecelne, bądź lądowały w rękawicach Chruszcza. W 75. minucie padła bramka honorowa dla Błękitnych. Piłkę z własnej połowy źle wyprowadzał A. Pyda, przejął ją gracz Błękitnych i popędził na bramkę Chruszcza. Jego strzał obronił Chruszcz, ale wobec dobitki Rudnickiego był bezradny. W odpowiedzi w poprzeczkę strzelał Bodio. W 89. minucie czerwoną kartką ukarany został Chruszcz, za nieprzepisową interwencję poza polem karnym. Jego miejsce na ostatnie minuty meczu między słupkami zajął Orda. Wynik do końca nie uległ już zmianie i wywieźliśmy ze Słotwiny 3 punkty.

Po dwóch meczach rozgrywanych na wyjeździe wracamy na stadion przy ulicy Sportowej 2 w Roztoce. Już w sobotę podejmiemy Deltę Słupice. Wszystkich kibiców już teraz zapraszamy na to spotkanie!

21 sierpnia 2016r. godz. 11:00 - Słotwina
Błękitni Słotwina – Granit Roztoka 1:3 (0:2)
Bramki:
Rudnicki 75' oraz  Danaj 25', B. Pyda 38', Bodio 65'

Błękitni: 90. Marek Patyk, 47. Grzegorz Bonciuń (23. Piotr Okarmus 70'), 11. Patryk Dukat (7. Dariusz Stabrawa 60'), 40. Piotr Kozibroda, 10. Łukasz Krzeczowski, 91. Michał Krzeczowski, 14. Daniel Mróz (82. Paweł Błasiński 80'), 16. Michał Pastuch (5. Zbigniew Dziurbacz 85'), 9. Tomasz Rudnicki, 99. Sławomir Sieradzki (20. Dominik Łazbuz 65'), 8. Norbert Spryszak

Granit: 1. Rafał Chruszcz, 23. Tomasz Jędryka (21. Marcin Szpilewski 90'), 13. Arkadiusz Pyda, 18. Kamil Orda, 27. Aleksander Dziopak (28. Tomasz Kołodyński 85'), 8. Bogdan Pyda (25. Artur Sukiennik 70'), 29. Robert Bodio, 14. Paweł Wojdyła (17. Łukasz Citków), 16. Mateusz Pluta, 10. Damian Danaj, 6. Rafał Majewski (26. Wojciech Kozioł 60')

Żółta kartka: Majewski
Czerwona kartka: Chruszcz (89' - akcja ratunkowa)
Sędziował: Jarosław Krażewski jako główny oraz Paweł Karolczak i Winicjusz Wróbel (KS Wałbrzych)