Zagłębie kolejnym sparingpartnerem

• autor: Kamol_87, 2017-03-18 13:02

W obecny weekend, gdy o punkty rywalizować będą kluby czwartoligowe, wszystkich klas okręgowych oraz legnickiej i wrocławskiej A klasy, nasza drużyna rozegra kolejny mecz sparingowy. Jutro w Wałbrzychu na boisku przy ul. Dąbrowskiego zmierzymy się z Zagłębiem Wałbrzych. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania, która jest dostępna w rozwinięciu.

Zagłębie to klub z przeszłością ekstraklasową. Jednak są to bardzo odległe czasy bowiem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce Zagłębie grało w latach 1968-1974. W 1971 roku Zagłębie osiągnęło swój największy sukces w historii plasując się na najniższym stopniu podium w ekstraklasie ustępując tylko Legii Warszawa i Górnikowi Zabrze, a więc ówczesnym potęgom. Nagrodą za to był udział w pierwszej edycji Pucharu UEFA. Wałbrzyski zespół dotarł do drugiej rundy gdzie musiał uznać wyższość rumuńskiego UT ARAD. W okresie tym w wałbrzyskim klubie grali m.in. tacy zawodnicy jak: Marian Szeja, Joachim Stachuła, Tadeusz Pawłowski czy Stanisław Paździor, którzy byli reprezentantami Polski. Młodsi kibice powinni kojarzyć Piotra Włodarczyka, który występował w Legii Warszawa, a pierwsze piłkarskie szlify zbierał właśnie w Zagłębiu. Po spadku z ekstraklasy Zagłębie regularnie występowało na jej zapleczu jednak fatalna kondycja finansowa Zagłębia i Górnika Wałbrzych zmusiła działaczy do podjęcia decyzji o połączeniu obu klubów. Formalnie oznaczało to że Zagłębie przestało istnieć, a w nazwie pozostał Górnik. W 2006 roku reaktywowano jednak jednak piłkarskie Zagłębie, które w 2007 roku rozpoczęło rywalizację od B klasy. W sezonie 2009/2010 wałbrzyszanie awansowali do A klasy i występowali w niej przez trzy sezony. W tym właśnie okresie miały miejsce jedyne jak dotąd pojedynki pomiędzy Granitem i Zagłębiem. Bilans tych spotkań to 3 zwycięstwa Zagłębia, 2 zwycięstwa Granitu, a w jednym spotkaniu padł remis. Bilans bramek 7-6 na korzyść drużyny z Wałbrzycha. Historia spotkań Granitu z Zagłębiem:

14 listopada 2010r. Granit Roztoka - Zagłebie Wałbrzych 0:0
19 czerwaca 2011r. Zagłębie Wałbrzych - Granit Roztoka 1:0
2 października 2011r. Zagłebie Wałbrzych - Granit Roztoka 2:0
29 kwietnia 2012r. Granit Roztoka - Zagłębie Wałbrzych 1:2
16 września 2012r. Zagłębie Wałbrzych - Granit Roztoka 1:2
28 kwietnia 2013r. Granit Roztoka - Zagłębie Wałbrzych 3:1

W obecnym sezonie na półmetku rozgrywek B klasy Zagłębie zajmuje 9. pozycję z 17 punktami na koncie i bilansem bramek 30-28.

Nasza drużyna na pewno będzie chciała się pokazać z lepszej strony niż w ostatnim spotkaniu  z Piastem Bolków, które przegraliśmy 1:4. Obecnie w naszym zespole panuje duża liczba urazów i występy kilku kluczowych zawodników są bardzo niepewne. Ale wobec bardzo rozbudowanej kadry na szansę spędzenia większej ilości minut na boisku mogą liczyć zmiennicy. Początek jutrzejszego spotkania o 14. Zapraszamy!