Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Pierwsza porażka w tym sezonie

• autor: Kamol_87, 2017-04-16 08:51

Aż do szesnastej kolejki trzeba było czekać na pogromcę Granitu Roztoka w tym sezonie. W rozegranym wczoraj meczu nasz zespół przegrał w Słupicach z miejscową Deltą 2:3 (1:1). Bramki dla naszej drużyny strzelili: Paweł Wojdyła i Damian Danaj. W 65 minucie Mateusz Pluta nie wykorzystał rzutu karnego, a gospodarze zwycięską bramkę zdobyli w 90 minucie spotkania grając w dziesiątkę. Tym samym przerwane zostały dwie serie naszego zespołu. Seria meczów bez porażki trwająca od 3 maja 2016 roku kiedy to w Roztoce wygrał Górnik Gorce oraz seria meczów wyjazdowych bez porażki trwająca od 26 marca 2016 czyli... Wielkiej Soboty. Serie te trwały odpowiednio 22 i 14 meczów. Więcej o meczu w rozwinięciu.

Mecz mógł wyśmienicie rozpocząć się dla Granitu już w 10 sekundzie wynik mógł otworzyć Wojdyła, ale jego strzał z pola karnego z trudem obronił Schmidt. Następnie zaczęli rozkręcać się gospodarze i już w 6 minucie objęli prowadzenie. Stratę przed własnym polem karnym zanotował Wojdyła, zawodnik Delty, który przejął piłkędośrodkował ją w pole karne, tam Chruszcz wybił piłkę przed siebie a do bramki skierował ją Kuriata. Chwilę potem niecelnie z rzutu wolnego strzelał Jaszowski. Następnie w najlepsze trwał ostrzał bramki Chruszcz. Przodował w tym Marcin Olejarz, który kilkukrotnie próbował szczęscia, jedna jego próba była bardzo bliska powodzenia bo uderzenie z 30 metrów przeszło tuż nad poprzeczką, a innym razem piłka wylądowała siatce Granitu, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 25 minucie jedna z nielicznych dobrych akcji Granitu przyniosła bramkę. Jędryka zagrał prostopadła piłkę do Wojdyły, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Schmidta. Po chwili sytuację sam na sam zmarnował Danaj. W końcówce pierwszej połowie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie ale strzał głową zawodnika Delty był niecelny.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla Delty. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową wybił Jędryka. Zrobił to tak niefortunnie, że spadła ona pod nogi Durlety, który mocnym strzałem wyprowadził Deltę na prowadzenie. W kolejnych fragmentach to Delta miała sporo okazji do podwyższenia wyniku. W 64 minucie Wojdyła podał piłkę do Danaja, a ten w oplu karnym został przewrócony przez wychodzącego bramkarza i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Mateusz Pluta, ale jego strzał nogą odbił Schmidt. Po chwili zakotłowało się pod bramką Delty. Po chwili Jędryka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie trafił głową do pustej bramki. Po kolejnym rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką Schmidta, kiedy to zawodnicy Granitu kolejno bodajże pięciokrotnie dobijali piłkę, a ta odbijała się od ustawionych w polu karnym gospodarzy bądź poprzeczki. W 76 minucie bramkę strzelił Danaj, który wykorzystał dobre podanie Wojdyły. Był to najlepszy okres gry Granitu w tym meczu W 85 minucie Damian Kaczmarczyk został ukarany drugą żółtą kartką i musiał przedwcześnie opuścić boisko. W 90 minucie gospodarze zdobyli zwycięską bramkę. Po szybkiej akcji bramkę ponownie strzelił Durleta. Goście próbowali jeszcze w doliczonym czasie gry odwrócić losy tego meczu ale się nie udało i  Delta, która postawiła naszej drużynie wczoraj bardzo ciężkie warunki została pierwszym zespołem w tym sezonie, który pokonał Granit. Dodajmy że uczyniła to zasłużenie będąc przez większą część meczu zespołem lepszym i stwarzającym sobie więcej okazji strzeleckich. Jedyne co może cieszyć po wczorajszym meczu to to, że po długiej przerwie spowodowanej chorobą na boisko powrócił Robert Bodio oraz to że swoje mecze przegrały Unia i LKS, więc nasz zespół zachował 12 punktów przewagi nad wiceliderem. Kolejny mecz Granit rozegra w sobotę 22 kwietnia, a na stadion przy ulicy sportowej przyjedzie zespół Zrywu Łażany.

15 kwietnia 2017r. godz. 16:00 - Słupice
Delta Słupice - Granit Roztoka 3:2 (1:1)
Bramki:
Kuriata 6', Durleta 46', 90' oraz Wojdyła 25', Danaj 76'

Delta: 1. Konrad Schmidt, 20. Jan Lewandowski, 4. Adam Bagiński, 6. Rafał Zachliński, 17. Mateusz Jaśnikowski, 9. Damian Kaczmarczyk, 11. Bogdan Najman ( 14. Wiktor Grzegorzewski 90+2'), 96 Mateusz Skałubiński, 7. Mariusz Durleta (8. Grzegorz Siwiec 90+4'), 16. Krzysztof Kuriata, (15. Krystian Dudek 51'), 99. Marcin Olejarz (18. Marcin Kołt 73')

Granit: 44. Rafał Chruszcz, 21. Marcin Szpilewswki (20. Marcin Litus 53', 6. Radosław Jasiński 90+1'), 13. Arkadiusz Pyda, 27. Aleksander Dziopak, 23. Tomasz Jędryka, 26. Wojsciech Kozioł (16. Mateusz Pluta 53'), 11. Tomasz Diduszko (28. Tomasz Kołodyński 74'), 18. Kamil Orda, 14. Paweł Wojdyła (29. Robert Bodio 88'), 17. Krystian Jaszowski, 10. Damian Danaj

Żółte kartki: Schmidt, Durleta, Kołt, Kaczmarczyk x2 oraz Wojdyła, Orda, Jaszowski

Czerwona kartka: Kaczmarczyk (za dwie żółte)

Sędziował: Bartłomiej Tokarski oraz Adam Bukowski, Mariusz Szachniewicz (KS Świdnica)