Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Płomień zgaszony!

• autor: Kamol_87, 2017-05-02 08:54

W rozegranym w poniedziałek meczu 18. kolejki nasz Granit Roztoka pokonał w Makowicach miejscowy Płomień 3:1 (0:0). Bramki w tym spotkaniu strzelali Kamil Orda w 65 minucie, Robert Bodio w 71 minucie i Paweł Wojdyła w 82 minucie. Dla gospodarzy w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego trafił Radosław Piech. Więcej o meczu w rozwinięciu.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Obu drużynom brakowało dokładności w decydujących momentach. Gospodarze próbowali kilkakrotnie uderzać z dystansu ale ich próby były niecelne.  W 10 minucie Wojdyła umieścił piłkę w siatce Płomienia, ale sędzia asystent dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika Granitu. W odpowiedzi z rzutu wolnego w mur uderzył Morawski. Następnie dobrą okazję zamrnował Danaj, który wykonał rajd przez pół boiska, ale w decydującym momencie wypuścił sobie zbyt daleko piłkę i jego lekki strzał Jóźwiak zdołał odbić na rzut rożny. Gospodarze w końcówce pierwszej połowy mogli wyjść na prowadzenie. Piłke dośrodkowaną z prawej strony boiska przeciął Szpilewski i piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki Chruszcza.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli gospodarze. Najpierw głową uderzał Piech, a potem udało im się strzelić bramkę po uderzeniu głową Korbeckiego, ale ich radość trwała tylko kilka sekund ponieważ podobnie jak w pierwszej połowie chorągiewka asystenta sędziego powędrowała w górę i gol nie został uznany. W 65 minucie na prowadzenie wyszedł Granit. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Dziopak, a piłkę w siatce umieścił Orda. Gospodarze nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszej bramce, a Jóźwiak po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem Dziopak idealnym podaniem obsłużył Bodia, a ten pewnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Chwilę wcześniej z rzutu wolnego dla Płomienia bardzo niecelnie strzelał Piech. Emocje w meczu zakończyła trzecia bramka dla Granitu, którą po zespołowej akcji zdobył Wojdyła. Kilka minut później ten sam zawodnik mógł zdobyć drugiego gola, ale kapitalną paradą popisał się Jóźwiak. W doliczonym czasie gry gola honorowego dla Płomienia strzelił Piech, który wykorzystał rzut wolny z okolic 20 metra.

Dzięki wygranej S.T.E.P. - u Tąpadła z Unią Jaroszów w Sobotnim meczu nasz zespół powiększył przewagę nad drużyną z Jaroszowa do 15 punktów. Kolejne spotkanie rozegramy w sobotę 6 maja w Roztoce. Przeciwnikiem będzie jedyny zespół, którego w tym sezonie Granit nie pokonał czyli Czarni Sieniawka.

1 maja 2017r. godz. 14:00 - Makowice
Płomień Makowice - Granit Roztoka 1:3 (0:0)