Czarni Wałbrzych   Granit Roztoka

2011-09-25, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

Co za mecz! Granit wygrywa z Czarnymi 3 - 2 po fantastycznej końcówce!

Po porażce w Głuszycy zespół z Roztoki podniósł się i wygrał po emocjonującym meczu w Wałbrzychu z Czarnymi.

Mecz w Wałbrzychu rozpoczął się 20 minutowym opóźnieniem, ponieważ sędziowie liniowy nie wzięli ze sobą  chorągiewek... Od początku meczu obie drużyny chciały szybko strzelić bramkę. Już w 2 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik Czarnych na nasz szczęście zbyt długo zwlekał ze strzałem i wracający Hubert Kołosowski zablokował strzał. 3 minuty później zagotowało się pod bramka gospodarzy. Gracjan Laskowski popędził lewym skrzydłem omijając jednego obrońce uderzył na bramkę, niestety strzał leciał w sam środek i bramkarz odbił piłkę. Granit kontrolował spotkanie, lecz nie mógł zdobyć upragnionego gola. Pięknym rajdem w 18 minucie popisał się Sławomir Józefek. Prawą stroną minął 3 zawodników Czarnych i wyłożył piłkę Bartkowi Ślęczce na 18 metr, lecz ten minimalnie przestrzelił. W 20 minucie Granit objął prowadzenie! Piękną piłkę z głębi pola do Norberta Bohonosa posłał Bartosz Ślęczka, a ten przyjął ją i przerzucił sobie nad obrońcą w polu karnym, z pierwszej piłki odegrał do Gracjana Laskowskiego ten huknął potężnie, lecz ponownie w sam środek, ale na nasze szczęście w polu karnym nie pilnowany znalazł się Sławomir Józefek i oddał strzał na pusta bramkę otwierając wynik spotkania. 5 minut później Granit miał rzut wolny z 20 metra. Do piłki podszedł Bartek Ślęczka, ale mur zablokował piłkę. W 30 minucie Granit powinien prowadzić 2 - 0. Norbert Bohonos wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz obrońca który pędził za nim odepchnął go ciałem i wytrącił z równowagi.. Niestety po tym zderzeniu Norbert nie był w stanie kontynuować gry i w jego miejsce pojawił się Ireneusz Szot. W 36 minucie groźny strzał z pola karnego oddali gospodarze, ale Mariusz Dzierżak sparował piłkę na rzut rożny. Niestety nic na to nie wskazywało, ale stało się i Czarni strzelili bramkę. Z 20 metra uderzył zawodnik Czarnych, piłka odbiła się nie fortunnie od Huberta Kołosowskiego i wpadła tuż przy słupku. W tej sytuacji bramkarz był bezradny. W 44 minucie boisko opuścił Arkadiusz Szutenbach, w jego miejsce wszedł Arkadiusz Zawadzki. Sędzia do pierwszej połowy doliczył jedną minutę. Wynik do przerwy 1 - 1. Nikt się nie spodziewał przed meczem że druga połowa może być tak ekscytująca!  Pierwsze 10 minut drugiej części spotkania było spokojny. Obie drużyny spokojnie próbowały rozegrać piłkę. W 60 minucie po odgwizdaniu rzutu wolnego dla gospodarzy Czarni objęli prowadzenie.. Piłkę z wolnego została uderzona prosto w mur, lecz dobitka była bardzo mocna i ponownie nie fortunnie odbiła się od jednego z zawodników Granitu. W 65 minucie po długiej kontuzji na boisko wrócił Andrzej Krzemień, który zmienił Łukasza Patyckiego. Od tego momentu gra bardzo się zaostrzyła, a sędzia nie radził sobie z zawodnikami. W 71 minucie po dośrodkowaniu Bartka Ślęczki, piękną główką popisał się Gracjan Laskowski, niestety bramkarz odbił piłkę na rzut rożny. Granit nie chciał drugi raz tracić punktów i zaciekle atakował. W 78 minucie Gracjana Laskowskiego zmienił Mateusz Cycoń. Ireneusz Szot prawym skrzydłem próbował rozbijać obronę rywali, ale Czarni zbyt duża liczba cofnęli się pod swoje pole karne i nie był w stanie ani dobrze dośrodkować, ani oddać celnego strzału. W 85 minucie zawodnik gospodarzy brutalnie faulował Irka Szota i za to zagranie wyleciał z boiska. Granit nie poddawał się aż do końca. Pod koniec meczu Sławka Józefka zmienił Tomasz Kowalski. W 90 minucie Granit odrobił straty! Andrzej Krzemień podał do Mateusza Cyconia, a ten mocno uderzył piłkę po ziemi w krótki dolny róg! Granit widząc ze gra Czarnych z minuty na minutę wyglądała gorzej. Granit po tej bramce uwierzył że z Wałbrzycha można jeszcze wywieść 3 punkty. Sędzia doliczył 4 minuty do czasu gry. W 94 minucie Bartek Ślęczka krótko rozegrał aut z Irkiem Szotem, ale zawodnik Czarnych faulował Irka i sędzia przyznał rzut wolny z bocznej strony boiska. Piłkę dorzucił Bartek Ślęczka, ale piłkę wybił zawodnik gospodarzy wprost pod nogi Bartka, a ten z pierwszej piłki poprawił swoje dośrodkowanie, a tam na długim słupku do piłki wybił się Andrzej Krzemiń i główką wpakował piłkę tuż pod poprzeczkę! Granit tuż przed końcowym gwizdkiem objął prowadzenie w tym meczu! Sędzia zaraz po rozpoczęciu gry zagwizdał po raz ostatni w tym spotkaniu i Granit wygrał po raz 5 w sezonie!

Następny mecz Granit rozegra również w Wałbrzychu, ale tym razem z Zagłębiem Wałbrzych 2 października o godzinie 11.